CZECH POWER
Главная » Статьи

Всего материалов в каталоге: 1
Показано материалов: 1-1

Чеська Республіка дасть можливість висококваліфікованим українцям пришвидшити прийом заяв на чеські робочі карти

9 листопада 2015 року чеський уряд ухвалив пілотний проект, який дасть можливість у пільговому порядку приймати заяви на робочі і сині карти для висококваліфікованих працівників і спеціалістів з України. Претенденти на працевлаштування, котрі відповідають критеріям для включення до проекту, не повинні будуть реєструватися в електронній системі VISAPOINT, і в більшості випадків не будуть проходити додаткову співбесіду при розгляді документів. Після цього прийняті заяви на робочі і сині карти будуть розглядатися у встановлені законом терміни. Запропонована річна квота для таких робочих місць складає максимум 500 місць на рік.

Заявку на включення до проекту зможе подати фірма, яка веде підприємницьку діяльність в ЧР мінімально два роки, є платником податку на прибуток в ЧР, зареєстрована в ЧР як платник медичного та соціального страхування, виконує всі зобов'язання перед державою і відповідає іншим зазначеним умовам. Така фірма повинна буде також довести, що кваліфікований спеціаліст буде отримувати зарплату в розмірі, який відповідає мінімальній сумі, передбаченій для отримання синьої карти, і що з ним буде укладена трудова угода на повну ставку на період як мінімум 1 рік.

"Уряд підготував це рішення для ринку праці і працедавців, у яких виник попит на працівників висококваліфікованих професій, яких наразі не вистачає в Чеській Республіці. Цей проект значною мірою полегшить отримання робочих місць для працівників зі східних країн, які в нашому суспільстві дуже добре інтегруються. У той же час, я доручив міністру праці та соціальних справ провести аналіз вакансій в Чеській Республіці, кількість яких є найвищою за останні кілька років, і аналіз структури безробітних, зареєстрованих на біржі праці. Наша довгострокова мета полягає в заповненні вакансій безробітними шляхом професійної перекваліфікації та інших інструментів ринку праці", - сказав прем'єр-міністр Богуслав Соботка.

"Цей проект, розрахований на висококваліфікованих спеціалістів з України, почне діяти відразу ж після його затвердження. Через півроку ми його оцінимо, і якщо він виявиться успішним, ми розглянемо його розширення для інших професій, і, можливо, інших країн", - доповнив міністр закордонних справ Любомир Заоралек.

Пілотний проект не зашкодить чеському ринку праці, до нього повинні бути включені тільки ті робочі позиції, з яких буде проведено тест на ринку праці (тобто такі робочі місця будуть насамперед пропонуватися громадянам Чехії та ЄС, і тільки після 30 днів, якщо на це робоче місце не виявиться зацікавленості з боку таких громадян, воно може бути зайнято іноземцем).

Українські претенденти на роботу в Чеській Республіці повинні мати необхідні знання та навички, важливі для діяльності, технологій або керівництва підприємства, яке хоче працевлаштувати їх в Чеській Республіці. Проект в першу чергу спрямований на кандидатів з вищою освітою, у певних професіях буде вимагатися принаймні середня освіта з атестатом зрілості. Зокрема, йдеться про професії у сфері ІТ, таких як системні аналітики і розробники програмного забезпечення, а також про технічні професії, такі як інженери-механіки. Кандидати повинні будуть підтвердити свою кваліфікацію.

Через реалізацію цього пілотного проекту буде також зменшене існуюче навантаження на чеські консульства в Україні. Заявники, які братимуть участь у проекті, будуть відокремлені з числа заявників, що реєструються у системі VISAPOINT.

Запропоноване рішення уряду передбачає оцінювання пілотного проекту після шести місяців. На підставі такого оцінювання цей спосіб розгляду заяв може бути в майбутньому поширений і на заявників на робочі місця в інших професіях. Це стосувалося би робочих місць, для яких достатньо низької кваліфікації, і які протягом тривалого терміну не вдається заповнити працівниками з Чехії чи Європейського Союзу.

Мои статьи | Просмотров: 180 | Добавил: czechpower | Дата: 2017-07-06 | Комментарии (0)